GİRESUN İL MEM ARGE

TEKNOFEST Karadeniz'de Giresun BİLSEM Rüzgarı

TEKNOFEST Karadeniz'de Giresun BİLSEM Rüzgarı

Giresun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Tolga IŞIKÇI ve Ahmet Akif TUNÇER'in hazırladıkları proje Teknofest kapsamında Tübitak'ın düzenlemiş olduğu "İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması" nda Türkiye Finallerine kalmıştır.

Dünyada yaşanan iklim değişikliği, kuraklık problemi su kaynaklarının bilinçli tüketilmesi gerektiğini göstermiştir. Hazırladıkları proje ile günlük hayatta su israfının önüne geçmek amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda evlerde ya da işyerlerinde sıcak su kullanılan mekânların, şofben ve kombinin suyu ısıtma süresi boyunca boşa akan suyu devir daim edebilecek bir sistem tasarlanmıştır. Sıcak su kullanılacak ortama istenilen suyun sıcaklığını ayarlanabilen bir termostat yerleştirilerek, su istenilen sıcaklığa gelene kadar şofben kombi vb ısıtma merkezine geri gönderilerek suyun boşa akması engellenecektir. Böylece gereksiz su kullanımının önüne geçmek hedeflenmiştir. 

Bu yıl Karadeniz'de gerçekleşen Teknofest finallerinin bir ayağı da ilimiz Giresun'da başarılı bir organizasyon ile gerçekleşmiştir. Ekibimiz de bu yarışmalar kapsamında Giresun'da yarıştılar. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Arif DAMAR'ı tebrik eder, final yarışmalarında başarılar dileriz.

 

26-07-202226-07-202226-07-202226-07-202226-07-2022

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.