GİRESUN İL MEM ARGE

Okul Temelli Mesleki Gelişim Kapsamında Scientix Eğitimleri Düzenlendi

Okul Temelli Mesleki Gelişim Kapsamında Scientix Eğitimleri Düzenlendi

Okul Temelli Mesleki Gelişim kapsamında Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından Scientix Eğitimi düzenlenmiştir.

 

Scientix Projesi, Avrupa'da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitiminde sorgulamaya, araştırmaya, ürün geliştirmeye, buluş yapmaya dayalı eğitimi Scientix Portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan, öğretmenlere, akademisyenlere, okul yöneticilerine, ailelere ve STEM eğitimi ile ilgilenen tüm kişilere açık bir projedir. Projenin amacı Tüm Avrupa çapında gerçekleşen çok sayıda sorgulamaya, araştırmaya ve buluş yapmaya yönelik fen, matematik, mühendislik ve teknoloji (STEM) eğitimi ile ilgili projelerden tüm Avrupa'nın haberdar olmasını sağlamak, bu projeler sonrasında üretilen öğrenim materyallerinin ve araçlarının yaygınlaştırılmasını ve paylaşılmasını kolaylaştırmak ve çevrim-içi ve yüz yüze eğitimlerle STEM eğitimi alanındaki öğretmenlerin eğitimine katkıda bulunmaktır.

 

İlimizde düzenlenen Scientix eğitimi Scientix Giresun elçisi ve Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Evren UYGUN tarafından verilmiştir. Eğitimler, 29.11.2022 tarihinde Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 01.12.2022 tarihinde Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Eğitimde Scientix'in genel amaçlarından, STEM projelerinden ve okulların STEM Okulu Etiketi alabilmesi için izlemesi gereken süreçten bahsedilmiştir.

 

Eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen idareci, eğitmen ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

02-12-202202-12-202202-12-202202-12-202202-12-202202-12-2022

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.