GİRESUN İL MEM ARGE

'MAARİFİN YÜZ AKI' E-DERGİSİNDE YERİMİZİ ALDIK!

'MAARİFİN YÜZ AKI' E-DERGİSİNDE YERİMİZİ ALDIK!

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığınca yayımlanan Maarifin Yüz Akı e-Dergisi, Türkiye'de yenilikçi çözümler üreten, hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikâyelerini, fark yaratan proje çalışmalarını ve ilham verici uygulama örneklerini tespit etmek, görünür kılmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hazırlandı. 

Maarifin Yüz Akı e-Dergisi, Millî Eğitim Bakanlığının öğretmen ve öğrencilere destek olmak, eğitim kalitesini artırmak, fırsat eşitliği sağlamak, ulusal ve uluslararası standartları yakalamak, yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek ve iş birliğini güçlendirme hedeflerine ulaşmak için Türkiye genelinde gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerini içeriyor. 

            15. Uluslararası MEB Robot Yarışması'nda Labirent Ustası Robot Kategorisinde Türkiye birincisi olan Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Alperen Keskin ve Doğancan Akın'ın tasarladıkları robot ile Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de derginin "İstikbalin Yüzyılında Öğrencilerimiz" bölümünde örnek teşkil etmekten dolayı mutluyuz.

01-12-202301-12-202301-12-202301-12-2023

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.