GİRESUN İL MEM ARGE

KALİTE ARTIRIMINA YÖNELİK ETWINNING ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KALİTE ARTIRIMINA YÖNELİK ETWINNING ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Stem Kulübünden Stem Festivaline

STEM Keşif Haftası ve Stem Kulübünden STEM festivaline adlı eTwinning projesi kapsamında Namık Kemal İlkokulu 26 Nisan günü STEM festivali düzenledi. Festivalin açılışını Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürleri Ömer Karakayalı ve Gökay Tuncer yaptı. Festivali okul müdürleri ve veliler gün boyu ziyaret etti. Öğrenciler birbirinden yaratıcı ürünlerini sergiledi.

30-04-201930-04-2019

 

 

 

 

 

eTwinning Çok Taraflı İrtibat Semineri

18-20 Nisan tarihleri arasında 15 ülkeden 120 katılımcıyla İzmir’de gerçekleştirilen eTwinning Multilateral Contact Seminar- Çok Taraflı İrtibat Semineri’ne ilimizden Çanakçı Karabörk Ortaokulu İngilizce öğretmeni Hande Türker eğitmen olarak katılmıştır. Öğretmenimiz seminerde Web 2.0 araçlarını anlatan uygulamalı bir sunum yapmıştır. Öğretmenimizi gerçekleştirdiği başarılı sunumdan dolayı tebrik ediyoruz.

30-04-201930-04-2019

 

 

 

 

 

“Digitraditional Games” Oyun Festivali

Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu’nda 22 Nisan 2019 tarihinde uluslararası eTwinning projesi olan  “Digitraditional Games”  adlı projenin “Oyun Festivali” gerçekleştirildi. Projede  ilimizden 6 okul, Moldova,Makedonya,Romanya ve İspanya’dan 1 er ortak okul  bulunmaktadır. İlimizden ortak olan okullar Merkez Mithatpaşa Ortaokulu, Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu, Merkez Mustafa Kemal Ortaokulu, Merkez 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Çıtlakkale Ortaokulu ve Çıtlakkale İmam Hatip Ortaokulu müdürleri ve koordinatör öğretmenler bu festivalde hazır bulundular. Festivale Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Gökay Tuncer, Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce katılmışlardır. Festivalde geleneksel ve dijital oyunlar sergilendi.

Projenin amacı geleneksel ve dijital oyunları birbirlerine entegre ederek öğrencilerimizin oyunla öğrenmesini sağlamak, geçmiş nesiller ve gelecek nesiller arasında kültür bağı oluşturmak, öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirmesine yardımcı olmak, dijital oyunlarla dil gelişimlerine katkıda bulunmak ve Avrupa’daki okullarla aramızda kültürel bir köprü oluşturmaktır.

Projenin final etkinliği olan Oyun Festivali 23 Nisan Haftasında gerçekleştirilerek Çocuk Bayramı’nın Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olduğunu diğer Avrupa’daki ortak okulların bilmesi sağlanmıştır.

30-04-201930-04-2019

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.