GİRESUN İL MEM ARGE

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ İLETİŞİMSEL DİL ÖĞRETİM METODLARINI AVRUPA'DA GÖZLEMLEDİ

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ İLETİŞİMSEL DİL ÖĞRETİM METODLARINI AVRUPA'DA GÖZLEMLEDİ

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu 2022-1-TR01-KA121-SCH-000062320 numaralı proje kapsamında ilimizde ki farklı okullardan 10 İngilizce Öğretmenimiz Budapeşte'de İş Başı Gözlem (Job-Shadowing) faaliyetine katıldılar.

Ar-Ge Birimimiz tarafından hazırlanan Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu (KA121-SCH) Projemiz hedeflerinden olan "Yabancı dil öğretmenlerinin mesleki yeterlilik ve dil becerilerinin geliştirilmesi ve hedef dilin işlevsel bir konuşma aracı olarak kullanılması" amacına yönelik olarak katılımcı öğretmenlerimiz, İngilizce eğitiminde örnek çalışmaları olan, Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de faaliyet gösteren "Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium" kurumunda faaliyet ve etkinliklere katıldılar.

Beş gün boyunca devam eden faaliyette öğretmenlerimiz Avrupa'da yabancı dil öğretimi ve öğrenimi ile ilgili bilgiler edinirken özellikle iletişimsel dil öğretimi (Communicative Language Teaching-CLT) metodunun uygulanmasını yerinde inceleme ve gözlemleme fırsatına sahip oldular. Ayrıca etkinliklere aktif katılım sağlayan öğretmenlerimiz ev sahibi kurum yabancı dil öğretmenleriyle tanışarak dil öğretimi konusunda fikir alışverişinde bulundular. Beş günlük faaliyetin son gününde ise ev sahibi kurum tarafından katılımcı öğretmenlerimizin katılım sertifikaları verildi.

Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu (KA121-SCH) Projemiz kapsamında akışlarımız devam edecek olup, toplamda 61 öğretmen ve öğrencimizin yurtdışı hareketliliklerine katılması planlanmaktadır.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, proje çalışmalarına dair değerlendirmesinde; "Erasmus+ programları kapsamında Müdürlük olarak yürüttüğümüz proje hareketliliklerine katılan öğretmen ve öğrencilerimizin farklı ülkelerdeki okulları ziyaret ederek elde ettiği deneyimlerin ve gözlemlerin, mesleki ve kişisel gelişimlerinde önemli bir yeri olduğunu, bu deneyim ve birikimlerin eğitim-öğretim sürecine yansımasının ilimizde var olan eğitim kalitesinin daha da gelişmesine katkı sağlayacağını'' ifade etti.

Bu vesileyle çalışmalarda emeği geçen, faaliyetlerde yer alan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek, 2023 yılında yürütülen proje hareketlilikleri için Müdürlüğümüz AR-GE birimine ve proje ortağı okullarımıza çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 

21-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-2023

 

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.