GİRESUN İL MEM ARGE

Giresun Fatih M.T.A.L. Stajını Berlin'de Yapıyor

Giresun Fatih M.T.A.L. Stajını Berlin'de Yapıyor

"Fatih MTAL Stajını Avrupa'da Yapıyor" isimli Erasmus+ projesi kapsamında Giresun Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Berlin Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL'ü ziyaret etti. Ziyarete proje kapsamında stajlarına Berlin'de gerçekleştiren 10 öğrencimiz ile Radyo TV alanı öğretmeni Yunus ÖGETÜRK ve Matematik öğretmeni Alper AYDIN katıldılar. Ziyarette proje hakkında bilgilendirme yapılarak devam eden staj faaliyetleri hakkında deneyimler aktarıldı. Berlin Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL, Almanya mesleki eğitimi hakkında kısaca bilgi vererek buraya gelen öğrencilerimizin uygulama faaliyetlerinde hiç de zorlanmadığını ve teknik donanım anlamında Alman öğrenci emsallerinden eksik yanının olmadığını söyleyereköğrencilerimize başarılar diledi.

Proje kapsamında 20 öğrencimiz dört refakatçi öğretmenle birlikte stajını Almanya'nın başkenti Berlin'de yapmaya devam ediyor. İki aşamadan oluşan projenin ilk akışı 10 öğrenci ve refakatçi iki öğretmen ile 23 Şubat tarihinde başladı. Proje kapsamında staj eğitimi görecek öğrencilere Dronela çekim teknikleri, fotoğraf tasarımı, profesyonel fotoğraf çekim teknikleri, DSLR ayarları, stüdyoda fotoğraf ve video çekimi sırasında sesve ışık ayarlarının yapılması, haber portalı için video ve fotoğraf tasarlama, haber toplama ve reklam ürünleri tasarlama gibi birçok konuda eğitim verilecek.

 

09-03-202209-03-202209-03-202209-03-2022

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.