GİRESUN İL MEM ARGE

GİRESUN BULANCAK ATATÜRK ORTAOKULU 'DEĞERLERİMLE GÜZELLEŞİR DÜNYAM' PROJESİ İLE DEĞERLERİNE DEĞER KATIYOR...

GİRESUN BULANCAK ATATÜRK ORTAOKULU 'DEĞERLERİMLE GÜZELLEŞİR DÜNYAM' PROJESİ İLE DEĞERLERİNE DEĞER KATIYOR...

Giresun Bulancak Atatürk Ortaokulu Türkçe öğretmeni Nuray TEKİN'in ortak olduğu, "My World Becomes Beautiful With My Values / Değerlerimle Güzelleşir Dünyam" eTwinning projesi , pandemi sürecinde öğrencileri evrensel değerler ile buluşturarak bilinçlendirmeye devam ediyor.

Türkiye'nin çeşitli illerinden (Ankara, Mersin, Samsun, Kütahya, Giresun, Kahramanmaraş, Antalya) farklı branşlarda dokuz öğretmen ile Portekiz (Santarém), Romanya(Rovinari) ve İtalya (Loreto)'dan birer öğretmenin katılımıyla uluslararası düzeyde başlatılan "My World Becomes Beautiful With My Values / Değerlerimle Güzelleşir Dünyam" eTwinning projesi, pandemi sürecinde öğrencilerimizi evrensel değerlerimiz ile buluşturarak bilinçlendirmeye devam ediyor.

Dünya genelinde kabul gören "Evrensel Değerler"i, değişen zamanla beraber değişen öğrenci profiline hitap edebilecek bir anlayışla, öğrencilere kazandırabilmeyi gaye edinen proje, öğrencilerin aileleri ile ev ortamında gerçekleştirebilecekleri etkinlikler planlıyor ve öğrenmenin yaşantıya dönüşmesini hedefliyor.

Proje kapsamında her ay bir veya iki evrensel değer işleniyor. Öncelikle Projede yer alan tüm öğrenciler online olarak buluşuyor ve büyük bir sınıf oluşturuluyor. Beyin fırtınası tekniği ile öğrenciler aktif olarak sürece dahil oluyor ve zihin haritaları oluşturuluyor. Toplantı sonrası işlenen değer ile ilgili olarak yapılan çeşitli etkinliklerle öğrenme destekleniyor.

Nisan ayı konusu "TASARRUF"un sunumu Bulancak Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Nuray TEKİN tarafından gerçekleştirildi. Projenin şimdiye kadar ele aldığı konular; Doğruluk, güvenilirlik, yardımlaşma, paylaşma, adalet, sorumluluk ve merhamet.

 

02-06-202102-06-202102-06-202102-06-2021

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.