GİRESUN İL MEM ARGE

GENÇBİZZ İLE İLİMİZ GENÇLERİNİ GELECEK İÇİN HAZIRLIYORUZ

GENÇBİZZ İLE İLİMİZ GENÇLERİNİ GELECEK İÇİN HAZIRLIYORUZ

GençBizz Lise Girişimcilik Programı; 14-18 yaş grubu lise öğrencilerinin danışman öğretmenleri ve iş dünyası gönüllü mentorları eşliğinde bir eğitim döneminde girişimcilik becerilerini yaşayarak öğrendiği bir ekonomik eğitim programıdır.

Müdürlüğümüz ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasındaki "Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırma İşbirliği Protokolü" kapsamındaki Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi'nin 2020-2021 dönemi faaliyetlerinin değerlendirildiği ve yeni çalışmaların planlamasının yapıldığı elektronik ortamdaki toplantıya proje koordinatörümüz AR-GE Birimi üyesi Ekrem GENÇ katıldı.

Toplantıda eğitici eğitimleri ile ilgili planlamanı yanında katılımcı öğrencilerin nasıl tespit edileceği konularında kararlar alındı. Planlana faaliyetler en kısa süre içinde ilgilileriyle paylaşılacaktır.

Giresun, Artvin, Gümüşhane, Ordu, Trabzon ve Rize illerindeki lise öğrencilerinin katılımı ile 4-5-6 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen "Eğitim ve İstihdamda Fırsat Eşitliği GençBizz e-challenge" etkinliğine 24 öğrencimiz katılmış ve kurulan 7 sanal şirketin faaliyetlerini yürütmek üzere eğitimlerini tamamlayan öğretmenlerimiz mentör olarak görevlerine devam etmektedir.

 

 

 

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.