GİRESUN İL MEM ARGE

ETWİNNİNG MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞTAYI

ETWİNNİNG MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞTAYI

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından 24-26 Kasım tarihleri arasında Antalya ilinde 81 ilden eTwinning kapsamında projeler yürüten okul öncesi, sınıf öğretmenleri ve matematik öğretmenlerinin katılımıyla öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerinin "Matematik Seferberliği" ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlamaları amacıyla "eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştaya ilimizi temsil eden Çıtlakkale Ortaokulu Matematik Öğretmeni Derya SAKINMAZ YÖNTER katıldı.

Çalıştaya katılan öğretmenlerin Matematik Seferberliği kapsamında proje oluşturmak için gruplar oluşturularak kaynaştırma etkinliği düzenlendi. Öğretmenler kendi grup zümreleriyle bir araya gelerek proje yazma çalışması yaptılar.

Üç gün süren çalıştay, açılış konuşmaları ile başladı. Matematik öğretiminde Somut Materyallerin Kullanımı ile ilgili çeşitli etkinlikler Doç.Dr. Sevim SEVGİ tarafından gerçekleştirildi. Dr. Hülya BAL Matematik Seferberliği çerçevesinde yapılan çeşitli çalışmalardan örnekler verdi. Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın M.Hakan BÜCÜK ve eTwinning  Türkiye Koordinatörü Sayın M.Fatih DÖĞER ve Ulusal Destek Servisi yetkilileri tarafından proje stantları gezilerek projeler hakkında yürütücü öğretmenlerden bilgi alındı. Derya SAKINMAZ YÖNTER 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 75.yıl İMKB Ortaokulu'nda(Mardin) Matematik öğretmeni İrem ÜZMEZ ile birlikte yürüttüğü "Oyna-Tasarla-Öğren" projesi ile stant açarak tüm ziyaretçilere projenin bilgilendirmesini yaparak hem okulunu hem ilimizi temsil etti. Akademisyenler ve eTwinning İçerik Geliştirme üyeleri tarafından gerçekleştirilen oturumlar ve öğretmenlerin oluşturduğu örnek sunumlar ile devam eden çalıştay kapanış konuşması ve sertifika töreni ile sona erdi.

İlimizi çalıştayda temsil eden Derya SAKINMAZ YÖNTER'e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

08-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-2022

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.