GİRESUN İL MEM ARGE

eTwinning İl Koordinatörleri Mesleki Gelişim Çalıştayı

eTwinning İl Koordinatörleri Mesleki Gelişim Çalıştayı

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından 11-13 Kasım tarihleri arasında Antalya ilinde eTwinning il koordinatörleri ve çeşitli eTwinning çalışma ekiplerinin üyelerine yönelik bir mesleki gelişim çalıştayı düzenlendi. Ayrıca Fransa, İtalya ve İspanya ülkelerinin eTwinning Ulusal Destek Servisi yetkilileri de iş başı gözlem etkinlikleri kapsamında çalıştayda yer aldılar. Çalıştaya ilimizi temsilen İl koordinatörümüz ve Keşap Fen Lisesi İngilizce öğretmeni Tuğba SAĞLAM katıldı.

Çalıştay açılış konuşmaları ile başladı. Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın M. Hakan Bücük, eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi  yetkilileri ve eTwinning Fransa, İtalya ve İspanya Ulusal Destek Servisi yetkilileri tarafından proje stantları gezilerek projeler hakkında yürütücü öğretmenlerden bilgi alınmasıyla çalıştayın ilk günü tamamlandı. İl koordinatörümüz Tuğba Sağlam 2021-2022 eğitim-öğretim yılında  Keşap Fen Lisesinde İngilizce Öğretmeni Derya Şeleci ile birlikte yürüttüğü "Hey Mars, wait for us!" adlı projesi ile stant açarak tüm ziyaretçilere projenin bilgilendirmesini yaparak hem okulunu hem de ilimizi temsil etti.

Çalıştayın ikinci gününde bazı akademisyenler ve eTwinning İçerik Geliştirme Ekip üyeleri tarafından çeşitli eğitim oturumları gerçekleştirildi. üçüncü gün yapılan eğitimlerden sonra kapanış konuşmaları ve sertifika takdimi ile çalıştay sona erdi.

 

İlimizi çalıştayda temsil eden eTwinning il koordinatörümüz Tuğba SAĞLAM'a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

16-11-202216-11-202216-11-202216-11-202216-11-202216-11-2022

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.