GİRESUN İL MEM ARGE

eTwinning Azerbaycan-Türkiye Çift Taraflı İrtibat Semineri Gerçekleştirildi

eTwinning Azerbaycan-Türkiye Çift Taraflı İrtibat Semineri Gerçekleştirildi

eTwinning Çift Taraflı İrtibat Semineri, 11-13 Ekim 2021 tarihlerinde Azerbaycan'ın Bakü şehrinde gerçekleştirildi. Seminere Türkiye'den 38, Azerbaycan'dan 38 olmak üzere 76 öğretmen katılım sağladı. İlimizden bu seminere Merkez Mithatpaşa Ortaokulu İngilizce öğretmeni Gülfidan Aydın katılarak ilimizi ve ülkemizi temsil etmiştir.

Seminerin açış konuşmaları Azerbaycan Tahsil Sisteminin İnformasiyalaşdırılması İdaresinin Reisi  Vüsal XANLAROV, Türkiye YEĞİTEK, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, Azerbaycan Şehir İdaresi Müdürü Mihriban Valiyeva ve eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER tarafından yapıldı.

Seminer kapsamında Türkiye ve Azerbaycan´dan eTwinning Projesi yapan öğretmenlerin bir araya gelerek, okul ortaklıkları oluşturmaları, projeler yapmaları ve mesleki gelişimine katkı sağlamaları amaçlandı. Diğer taraftan; dijital eğitimin öneminin kavranması ve eğitimde etkin şekilde kullanılabilmesi için gerekli bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayacak atölye ve oturumlar gerçekleştirildi.

Seminer programında Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon, Web 2.0 araçları, Eğitim ve Teknoloji Kullanımı, eTwinning Mesleki Gelişim, İyi Proje Örnekleri, Projelerde Sonuç, Etki ve Belgeleme konularında sunumlar yapıldı. Seminer sonunda tüm katılımcı öğretmenlerin bir araya gelmesiyle 33 proje açıldı. Katılımcılara seminer teması olan "Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon" ile ilgili eğitimler verildi.

09-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-2021

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.