GİRESUN İL MEM ARGE

Erasmus+ Okul Eğitimi Alanında Akredite Kuruluşlara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Okul Eğitimi Alanında Akredite Kuruluşlara Yönelik 2022 Yılı Hibe Tahsis Kuralları ve KA121-SCH Başvuruları Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Erasmus+ Okul Eğitimi Alanında Akredite Kuruluşlara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Ulusal Ajans tarafından 2022 yılı Okul Eğitimi alanında akredite olan kuruluşlara yönelik hibe tahsis kuralları ve KA121-SCH başvuruları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı çevrimiçi olarak zoom uygulaması üzerinden 9 Şubat Çarşamba günü 14:30-17:00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Toplantıya akredite olan Giresun İl Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fazlı ÇİÇEK, Ar-Ge birimi üyeleri Ekrem GENÇ, Duygu OK ve Mustafa KIRHASANOĞLU katıldı.

Erasmus Akreditasyonu Nedir?

Erasmus Akreditasyonu, Okul Eğitimi, Yetişkin Eğitimi ve Mesleki Eğitim alanlarında sınır ötesi değişim ve işbirliği yapmak isteyen kurum/kuruluşlar için bir araçtır. Erasmus Akreditasyonunun genel hedefi; Avrupa öğretim ve öğrenim boyutunun güçlendirilmesi amacıyla içerme, çeşitlilik, hoşgörü? ve demokratik katılım değerlerinin teşvik edilmesi ile Avrupa mirası ve çeşitlilikteki zenginlik hakkında bilgi edinmek ve Avrupa genelinde profesyonel ağlarının geliştirilmesini desteklemektir.

Akreditasyon belgesi; eğitim kurumlarının proje başvurularını kolaylaştırmaya, yükseköğretim kurumlarının bir araya gelerek işbirliği yapmalarına ve gençlik alanındaki kurum ve kuruluşların Avrupa Dayanışma Programı kapsamında proje başvurusu yapabilmelerine imkân tanır.

Erasmus+ Okul Eğitimi ve Yetişkin Eğitimi alanlarında Akredite Kuruluş olan Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Ana Eylem 1 fırsatlarına daha basitleştirilmiş erişim elde edecektir. İlgili alanda basitleştirilmiş yıllık finansman çağrılarına, akredite projeler sunacaktır. Bu projeler, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okul ve kurumlarımızın Erasmus+ hareketlilik başvuruları yapmalarına fırsat sağlamaktadır.

 

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 4 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.