GİRESUN İL MEM ARGE

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2017

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın ilk elemeleri sonucunda, Samsun Bölge Sergisine 16 proje davet edilmiştir.
TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2017

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın yapılan ilk elemeleri sonucunda, Samsun Bölge Sergisine bu yıl ilimizden 16 proje davet edilmiştir.

27-29 Mart 20017 tarihinde, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda sergilenecek olan bölge illeri projelerinden dereceye girenler Ankara’da Türkiye Finaline davet edilecektir.

İlimizde TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarına her geçen yıl başvuru sayısı artmakta olup bilgiye ulaşma yollarını öğrenen genç beyinler çoğalmaktadır.

 

Bölge sergisine katılmaya hak kazanan okullarımızı tebrik eder, bölge finali yarışmasında başarılar dileriz.

 

Samsun Bölge Sergisine davet edilen projeler için buraya TIKLAYINIZ...

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 1 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.