GİRESUN İL MEM ARGE

Mesleki Eğitime Avrupa´da Devam

2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Türkiye Ulusal Ajansı´na sunulan 2296 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkanları çerçevesinde, 324 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanmış, 114 proje teklifi yedek olarak belirlenmiştir.
Mesleki Eğitime Avrupa´da Devam

     Mesleki Eğitimin güçlendirilmesi amacıyla Erasmus + Mesleki Eğitim Programı 2016 Yılı Ana Eylem 1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projesi kapsamında İlimizden yapılan proje başvurularından 3 tanesi desteklenmeye değer bulunmuştur.

     

     Bunlar;

     1. Şebinkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

     Bütçesi: 75.170,00 EURO

     Projenin genel hedefi; Mesleki eğitim almakta olan öğrenci ve çıraklarda girişimcilik kültürü oluşturmak, bu gençlerin girişimcilikle beceri ve istihdamının arttırılmasına katkı sağlamak suretiyle; mesleki eğitim kurumlarının uluslararası işbirliğini desteklemek, yerel gelişime, bölgesel kalkınmaya ve Ülke ekonomisinin Avrupa’da söz sahibi olmasına destek vermektir.

 

     2.   Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi,

     Bütçesi:55.954,00 EURO

     Projenin genel hedefi; Katılımcı öğrencilerimizin, Avrupa´ da uygulanan en güncel kompanzasyon sistemleri hakkında hem teorik hem de pratik eğitimler alarak kendilerini mesleki açıdan geliştirmeleri, mevcut iş potansiyelinde kendilerine bir yer bulmaları ve yurt dışında kuracakları ilişkiler ile hem sosyal hem de yabancı dil açısından kendilerini geliştirmeleridir.

 

     3. Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

     Bütçesi:59.508,00 EURO

     Projenin genel hedefi; Deniz seyir ve kıyı güvenliğini arttırmak için, seyrüsefer sistem ve desteklerinin harmonizasyonu ve entegre bilgi üretme ve paylaşma servislerinin geliştirilmesi.

     Başvurusu kabul edilen okullarımızı tebrik eder uygulamada kolaylıklar dileriz.

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 1 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.