GİRESUN İL MEM ARGE

“Her Kitabın Yeniden Yazılacak Bir Hikâyesi Vardır” Projesi Tamamlandı

“Her Kitabın Yeniden Yazılacak Bir Hikâyesi Vardır” Projesi Tamamlandı

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından organizasyonu yapılan ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan “HER KİTABIN YENİDEN YAZILACAK BİR HİKÂYESİ VARDIR” adlı proje, Z Kütüphanesi olan üç okulumuzda 20 ilk ve ortaokulun katılımıyla yapılmıştır.

     6 ay süreyle devam eden proje kapsamında 1200 öğrenci kitap okuma seanslarına katılmış olup, okudukları kitapları şu başlıklar altında yeniden değerlendirmişlerdir.

     Karikatür

     Bir sayfalık özet

     Resim

     Şiir

     Slogan

     Fıkra

     Masal

     Kitabın ismini değiştirme

     Yeşilgiresun İlkokulu, Gedikkaya Ortaokulu ve Mustafa Kemal Ortaokulunun uygulama merkezi olarak seçildiği projenin ortak okulları;

    Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, 19 Eylül İlkokulu, Çotanak İlkokulu, Mithatpaşa Ortaokulu, Çıtlakkale Ortaokulu, Çıtlakkale İmam Hatip Ortaokulu, Teyyaredüzü Ortaokulu, 23 Nisan İlkokulu, Abdullah Bozbağ İlkokulu, Kanuni Ortaokulu, Gazipaşa İlkokulu, Şehit İsa Yüksel İlkokulu, Güre Ortaokulu, Namık Kemal İlkokulu, Şehit Hakan Gemici Ortaokulu, Abacıbükü İlkokulu, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu

    Açılışını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati AKKURT’un yaptığı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR, Şube Müdürleri Şafak ZİNİ, proje ortağı okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci tarafından ziyaret edilen sergide bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati AKKURT, bu tür faaliyetlerin öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmasının yanında, amaca yönelik okuma yapmalarına da katkıda bulunduğunu belirterek, bu örnek çalışmaya destek veren herkese teşekkür etti.

     Projenin sürdürülebilirliğini ve yaygınlaştırmasını sağlamak amacıyla; Espiye Güzelyurt İlkokuluna, Bulancak Kovanlık Ortaokuluna, Görele Çavuşlu İlkokuluna ve Dereli Atatürk İlkokuluna, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenci Kulübü katkısıyla kütüphane kurulumu yapılmıştır.


09-05-201709-05-201709-05-201709-05-201709-05-201709-05-2017

Çıtlakkale M. Hükümet Konağı A Blok Kat 1 GİRESUN - 454 215 7525 Dahili 184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.